PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Polsce jest już ponad 4 tys. firmowych sklepów piekarniczych

www.portalspozywczy.pl 11 sierpnia 2014 10:48

Dodatkowo około 500-600 kolejnych sklepów piekarniczych działa w ramach prowadzonej przez piekarnie sieci franczyzowej lub prywatnej inicjatywy. - Piekarzy chętnych do inwestowania w sklepy nie brakuje, ponieważ jest to jeden z ważniejszych elementów biznesu dających piekarniom rynek zbytu na produkowane chleby, bułki i ciastka - ocenia Andrzej Piętka z Akademii Wypieków.

Jego zdaniem, posiadanie własnego sklepu przez piekarnię ma wiele korzyści. - Rozwój tego kanału sprzedaży daje szybki dostęp do gotówki za sprzedane pieczywo i "tanią" promocję marki własnej. Szczególnie istotny jest ten pierwszy czynnik. Własne sklepy pozwalają na większą niezależność i poprawiają płynność finansową piekarni. W sklepie płatność za pieczywo jest w gotówce. Terminy płatności za faktury, we współpracy z sieciami handlowymi są wielodniowe - tłumaczy Andrzej Piętka.
Ponadto, posiadanie własnego punktu sprzedaży ma duży wpływ na budowanie dobrych relacji z klientami. W Polsce pieczywo w większości przypadków sprzedawane jest anonimowo, trudno jest ustalić producenta bochenka, ciasta lub bułki. Stąd kluczowe znaczenie dla piekarni ma kreowanie własnej rozpoznawalnej marki, przede wszystkim na rynku lokalnym.
- Realizowanie takich celów jest łatwiejsze do osiągnięcia, gdy piekarnia posiada własne stoiska czy sklepy firmowe. W sklepie firmowym można zaoferować znacznie więcej produktów niż piekarnie są w stanie sprzedać do sieci handlowych czy sklepów detalicznych. W ofercie powinien znaleźć się wtedy nie tylko chleb i bułki, ale też wyroby cukiernicze, ciastkarskie i ciasta. Można pokusić się o stworzenie piekarni z ofertą kanapek i przekąsek na ciepło. Niezbędne wydaje się przy tym wprowadzenie do takiego punktu pieca. Rentowość takich sklepów z pieczywem, z ofertą „gorącej lady", jest całkiem przyzwoita. W dużej mierze decyduje jednak o tym lokalizacja i jakość oferty piekarniczej - wymienia ekspert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane