PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Polsce wydano 4,5 mln kart zbliżeniowych

Autor: www.dlahandlu.pl 29 września 2011 14:35

Od początku roku liczba kart Visa z funkcjonalnością zbliżeniową zwiększyła się blisko dwuipółkrotnie osiągając pułap 4,5 mln w dużej mierze dzięki temu, że coraz częściej banki decydują się na wydawanie swoich kart debetowych Visa wyłącznie jako karty z funkcją zbliżeniową. Kartami zbliżeniowymi Visa można już płacić w ponad 30 tys. terminali w Polsce, tj. w trzykrotnie większej liczbie terminali niż na początku br.

Dzięki kilkunastokrotnemu wzrostowi transakcji zbliżeniowych Visa w tym okresie Polska stała się najszybciej rosnącym „zbliżeniowym" rynkiem Visa Europe.

Karty Visa z funkcją zbliżeniową są wydawane już przez 19 banków w Polsce. - Gdy kilka lat temu pojawiały się w Polsce pierwsze karty zbliżeniowe, część komentatorów rynku była do nich nastawiona dość sceptycznie. Dzięki strategicznym decyzjom polskich banków, dzisiaj karty zbliżeniowe Visa stały się czymś normalnym, a rosnąca liczba banków wydaje swoje debetowe karty do rachunku jako karty zbliżeniowe. Polska jest w tej chwili najszybciej rozwijającym się rynkiem zbliżeniowym Visa w Europie" - stwierdziła Małgorzata O'Shaughnessy, wiceprezes Visa Europe i dyrektor generalna odpowiedzialna za Polskę, Czechy i Słowację.

Większa liczba kart wyposażonych w funkcjonalność płatności zbliżeniowych Visa powoduje wzrost liczby i wartości takich transakcji. Jednak dane wskazują, że o ile od stycznia 2011 r. liczba kart zwiększyła się 2,4 razy, to liczba transakcji zbliżeniowych wzrosła prawie dwunastokrotnie, a ich wartość - prawie trzynastokrotnie.

Szybko rozwija się także sieć akceptacji - na początku roku zbliżeniowymi kartami Visa można było zapłacić w Polsce w ponad 10 tys., a obecnie już w ponad 30 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe. Terminale te znajdują się w placówkach zarówno sieci ogólnopolskich, jak i mniejszych detalistów, w tym także w małych i średnich sklepach, które dopiero rozpoczynają akceptację kart w wyniku programu Kartą Visa zapłacisz wszędzie, który ma w dużej mierze pomóc w osiągnięciu w 2015 r. liczby 200 tys. terminali obsługujących zbliżeniowe karty Visa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane