PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W przyszłym roku modernizacja targowiska w Falenicy

Autor: PAP 3 października 2015 21:34

Projekt Warszawskie Centra Lokalne wchodzi w fazę realizacji. W przyszłym roku planowana jest modernizacja targowiska w Falenicy. Wcześniej mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących przemiany tego miejsca.

 

- Rekomendacje Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) dotyczące lokalizacji warszawskich centrów lokalnych to początek naszego projektu ożywienia miejsc spędzania wolnego czasu przez społeczności lokalne – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Dla Targowiska w Falenicy wytypowane zostały zmiany polegające m.in. na uporządkowaniu parkowania, poprawie jakości nawierzchni ulic i infrastruktury związanej z ruchem rowerowym, bezpieczeństwa i komfortu pieszych, przyjazne dla pieszych oświetlenie ulic, nadaniu nowej, estetycznej formy targowisku, utworzeniu przyjaznych i ogólnodostępnych miejsc do siedzenia w lokalizacjach odpowiadających zapotrzebowaniu, budowie toalety publicznej oraz modernizacji lub budowie nowej wypożyczalni książek.

Zgodnie z założeniami, Centra lokalne to wielofunkcyjne miejsca i place miejskie, które skupiają i łączą społeczność lokalną, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych i sąsiedzkich oraz tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu wolnego. Powierzchnie te to sklepiki z lokalnymi produktami, wystawy, gastronomia, biura dla start-upów, targi okolicznościowe i wiele więcej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane