PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W sprawie KDT 8 osób usłyszy akty oskarżenia

Autor: PAP 14 listopada 2010 19:04

Na początku 2011 r. ma zakończyć się jedno ze śledztw ws. interwencji komornika w hali Kupieckich Domów Towarowych w Warszawie. Oskarżonych ma zostać 18 osób, które miały naruszyć nietykalność cielesną policjantów i udaremniać egzekucję komorniczą.

21 lipca 2009 r., gdy komornik w imieniu miasta odzyskiwał teren zajmowanej już nielegalnie przez kupców hali Kupieckich Domów Towarowych, doszło do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami i przybyłymi w okolice hali chuliganami. W tej sprawie prowadzone są dwa śledztwa - jedno dotyczy dążenia do udaremnienia egzekucji komorniczej oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, a drugie - narażenia na utratę zdrowia kupców z KDT przez agencję ochrony. W tej sprawie doniesienie złożyli sami kupcy.

- Planowane jest przesłanie do sądu aktu oskarżenie przeciwko 18 osobom" - powiedział PAP prokurator Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury okręgowej. Jak dodał, drugie postępowanie przedłużone zostało do 3 marca 2011 r. Prokuratorzy mają jednak do przesłuchania jeszcze wiele osób, m.in. polityków. Czekają też na opinie biegłego z zakresu toksykologii, który ma stwierdzić, czy użyty podczas starć gaz mógł być szkodliwy dla zdrowia kupców.

Jak poinformował Ślepokura, w śledztwie dotyczącym narażenia kupców na utratę zdrowia przesłuchano dotąd 460 policjantów, 270 strażników miejskich i 180 pracowników ochrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane