PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W strefach kibica płatności tylko kartami

Autor: wyborcza.biz 13 czerwca 2012 10:15

W trzech z czterech stref kibica, utworzonych na czas trwającego turnieju Euro 2012, nie można płacić gotówką. Czy nie jest to łamanie prawa? - zastanawia się serwis wyborcza.biz.

Jak podaje serwis wyborcza.biz, gotówka jest akceptowana tylko w warszawskiej strefie, natomiast te w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu są wyłącznie bezgotówkowe. Bankowcy są zachwyceni i intensywnie promują, przy okazji Euro 2012, najprostsze karty typu pre-paid, czyli takie, których można użyć dopiero po naładowaniu gotówką, ale za to nie wymagające zakładania w banku konta osobistego.

Zdaniem prawników, jeśli sprzedawca umieścił w widocznym miejscu zastrzeżenie, że nie przyjmuje płatności w formie gotówkowej, to jego oferta nie jest skierowana do ogółu kupujących. Co innego, jeśli sprzedawca odmawia przyjęcia gotówki, a wcześniej nie umieścił stosownej informacji w swojej placówce handlowej. W strefach kibica w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu są informacje o tym, że można w nich płacić tylko kartami zbliżeniowymi, wygląda więc na to, że ani UEFA, ani handlarze w Strefach Kibica prawa nie łamią - czytamy w wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane