W tym roku Lotos chce przekroczyć liczbę 500 stacji. Sieć będzie kontynuować standaryzację sklepów

Autor: pr 7 stycznia 2016 13:05

Spółka Lotos Paliwa zrealizowała swoje ubiegłoroczne plany rozwoju sieci stacji paliw. Pod koniec 2015 w sieci Lotos działało 476 stacji, o 35 obiektów więcej niż rok wcześniej. - W 2016 roku planujemy przekroczyć liczbę 500 stacji, ale warto zaznaczyć, że powoli zbliżamy się do optymalnego poziomu nasycenia naszej sieci – komentuje Jan Michalak, dyrektor ds. Infrastruktury i Rozwoju spółki LOTOS Paliwa.

Obecnie w sieci Lotos 4 na 10 stacji to obiekty segmentu ekonomicznego, pozostałe to stacje premium. Takie same proporcje są w podziale na stacje franczyzowe i własne.

W 2015 Lotosotworzył także osiemnaste Miejsce Obsługi Podróżnych. To stacja paliw przy A4 w Komorowie k. Tarnowa. Plany na 2016 rok zakładają kolejne dwa uruchomienia MOP-ów, w Krzyżanowie po obu stronach A1. Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych.

W minionym roku zmianę wizualizacji przeszły wszystkie stacje Lotos Optima oraz część stacji premium. 2016 będzie rokiem dalszej optymalizacji sieci.

­– Oprócz dalszego stabilnego rozwoju sieci będziemy kładli coraz większy nacisk na dalszą poprawę jakości obsługi i wzrost efektywności sprzedaży. ­– mówi Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego – W Nowym Roku będziemy kontynuować standaryzację sklepów oraz rozwijać ofertę gastronomiczną.  Planujemy również intensywny rozwój kategorii  towarów sklepowych oraz usług na stacjach.

W grudniu ub. r. Lotos otworzył pierwszą restaurację Subway. Na początku 2016 roku planowane jest otwarcie następnych punktów gastronomicznych tej marki na stacjach tranzytowych i miejskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane