W tym roku Metro Group spodziewa się niewielkiego wzrostu sprzedaży

Autor: www.dlahandlu.pl 4 stycznia 2016 11:16

W tym roku Metro Group spodziewa się niewielkiego wzrostu sprzedaży fot. za mediamakro.pl

W roku obrotowym 2015/16, Metro Group spodziewa się niewielkiego wzrostu sprzedaży ogółem, pomimo wciąż wymagającej sytuacji rynkowej. W sprzedaży w ujęciu like-for-like koncern przewiduje kolejny niewielki wzrost, będący kontynuacją 1,5% wzrostu odnotowanego w tym roku.

Linie sprzedaży METRO Cash & Carry i Media-Saturn w szczególności powinny przyczynić się zarówno do wzrostu sprzedaży ogółem, jak i like-for-like. Oczekuje się także, że swoje wyniki poprawi Real, w porównaniu do poprzedniego roku.

METRO Cash & Carry skupiając się bardziej na potrzebach klientów profesjonalnych w roku obrotowym 2014/15 zdołało zwiększyć swój udział w biznesie poprzez dostawy do klientów. Sprzedaż realizowana w dostawach wzrosła o 13,7%, do 3.1 mld euro (2013/14: 2,8 mld euro) stanowiąc jednocześnie 10,6% udziału METRO Cash & Carry w sprzedaży ogółem. Kolejnym krokiem było pozyskanie Classic Fine Foods (CFF), jednego z czołowych azjatyckich graczy z rosnącej branży dostaw żywności. Classic Fine Foods z siedzibą w Singapurze bezpośrednio dostarcza artykuły spożywcze do hoteli, restauracji i firm cateringowych.

Zdaniem firmy rok finansowy 2014/2015 stanowił jedną z bardziej intensywnych i udanych faz transformacji METRO GROUP. Oprócz kluczowych zmian w portfolio, takich jak sprzedaż Galerii Kaufhof, pozostałe podmioty grupy zajmujące się sprzedażą detaliczną i hurtową kontynuowały pozytywny trend rozwoju działalności operacyjnej. Wysokość sprzedaży Grupy w ujęciu like-for-like wzrosła o 1,5%, a EBIT przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych wyniósł 1 511 mln euro, podczas gdy negatywne skutki kursu wymiany walut wyniosły 117 mln euro. Dlatego METRO GROUP, po uwzględnieniu wpływu różnic kursowych, znacznie przekroczyło zeszłoroczną kwotę 1414 mln euro..

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,76

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9040

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane