W tym roku Żabka Polska ma do dyspozycji ponad 2 mld zł na rozwój i akwizycje

Autor: Wiadomości Handlowe 1 lutego 2015 19:44

- Na 2015 rok nasz budżet przewiduje uruchomienie 800 nowych sklepów, nie licząc przejęć. Inwestor - fundusz MID Europa - zapewnił nam ponad 2 mld zł na akwizycje i rozwój organiczny - mówi w rozmowie z "Wiadomościami Handlowymi", Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.

Zdaniem Jacka Roszyka, Polska jest najbardziej konkurencyjnym rynkiem w Europie - jedynym w tej części globu, na którym działają i Tesco, i Carrefour. Wyczerpują się możliwości konkurowania podstawowym narzędziem, jakim jest cena.

- Jeszcze w 2008 roku cena znajdowała się na 5­‑6 miejscu, jako czynnik decydujący o wyborze sklepu. Dzisiaj, zgodnie z najnowszymi badaniami, 56 proc. konsumentów wskazuje korzystne ceny jako pierwszy powód wyboru miejsca zakupu. Rośnie również liczba Polaków, którzy zachowują się zgodnie z zasadami „smart shoppingu". Efekt? Z danych, które posiadamy, wynika, że niemal wszystkie sieci hiper­‑ i supermarketów mają ujemne wyniki like for like - komentuje Jacek Roszyk na łamach "Wiadomości Handlowych".

W 2014 roku Żabka Polska zanotowała obroty na poziomie 5,2 mld zł, w porównaniu do 4,12 mld zł w 2013 r.

Firma rozgląda się za przejęciami. - Rozmawiamy z sześcioma podmiotami. Czas pokaże, kiedy dojdziemy do kompromisu cenowego - powiedział prezes na łamach "Wiadomości Handlowych".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,81

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane