W tym roku zniknie co najmniej 200 piekarni

Autor: Puls Biznesu/PAP 30 września 2014 09:09

Nawet mocni na rynku piekarze widzą konieczność walki o dobre imię chleba - informuje "Puls Biznesu".

Spadek spożycia, upadające zakłady, ogromne rozdrobnienie, ale też brak rąk do pracy i rozwijające się intensywnie sieci - to chleb powszedni producentów pieczywa. Statystyki są bezlitosne. Polak zjadł w zeszłym roku około 50 kg pieczywa. W tym ma ograniczyć je o 0,5 kg, choć przed dekadą gadał 75 kg - podaje Instytut Polskie Pieczywo (IPP).
"Z rynku zniknie w tym roku co najmniej 200-300 piekarni. To trend, który nie chce wyhamować, a główną przyczyną jest kurczący się rynek" - mówi Grzegorz Nowakowski, dyrektor IPP. Jego zdaniem, problemy ze sprzedażą pieczywa to skutek braku marketingu, na który pieniądze od lat wydają inne spożywcze kategorie.
"Branża dojrzała do zjednoczenia i walki o odbudowanie dobrego wizerunku polskiego chleba. Chcemy, żeby konsumenci traktowali chleb jako produkt pierwszego wyboru z zalecanych w piramidzie żywieniowej produktów zbożowych. Żeby uzyskać efekt synergii, musimy skupić wokół tej inicjatywy jak największą część branży, więc nad tym również pracujemy" - mówi Robert Księżopolski, prezes Fundacji Chleb to Zdrowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Atkin 2014-10-07 10:36:28

  Faktycznie cieżko, ale myślę, że nawet mała piekarnia może sie obronić. Ja pracuje w rodzinnej piekarni i poszliśmy w droższe ale ekologiczne i zdrowe wypieki. Najdrożej wiadomo - sprzęt, ale to spokojnie w leasing plus braliśmy, inwestujemy też w promocję i marketing - lokalnie to sie sprawdza

 • KM 2014-10-02 15:43:03

  Zgadzam się z Panią Wiolettą - ludzie zamykają rodzime interesy tym samym uszczuplając budżet państwa o podatek dochodowy, zwalniają swoich pracowników którzy idą tyrać do bierdonki za psie grosze albo wyjeżdżają za granicę a nas konsumentów karmią tym niby chlebem... Otto von Bismarck powiedział święte słowa: "Dajcie Polakom rządić a sami się wykończą".

 • Wioletta 2014-09-30 21:05:08

  To właśnie jest niewolnictwo ekonomiczne jakie funduje nam biedronka!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  12,01

 • Min

  8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane