W Warszawie działa pierwszy w Polsce sklep socjalny

30 października 2014 10:48

Powstała w 2010 roku Fundacja "Jeden Drugiemu" od początku swojego istnienia pomaga osobom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Pomaga w znalezieniu pracy, ale także umożliwia robienie zakupów w pierwszym w Polsce sklepie socjalnym - podaje polskieradio.pl.

Budżet Fundacji "Jeden Drugiemu" pochodzi z darowizn. Zdobyte w ten sposób środki są przeznaczane na funkcjonowanie sklepu socjalnego. Pomoc polega przede wszystkim na wsparciu materialnym, po przez możliwość korzystania ze sklepu socjalnego. Jest to pierwszy tego typu sklep w Polsce. Znajdują się tak artykuły pierwszej potrzeby, czyli wszystko co w domu powinno być, od chemii po artykuły spożywcze. Za zakupy płaci się normalnie, ale ceny są o 50 proc. niższe od rynkowych. Jest to program, który powoli rozszerza się na cały kraj.

Z zakupów w warszawskim sklepie socjalnym korzysta dziś około pięciuset rodzin. W programie aktywizacji zawodowej "Pomoc Wzajemna" , uczestniczy dwadzieścia osób. Przedsięwzięcia te zostały objęte patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane