PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Waspolu wszczęto postępowanie naprawcze

Autor: www.dlahandlu.pl 21 grudnia 2012 12:55

18 grudnia w spółce Waspol zostało wszczęte postępowanie naprawcze.

Z dniem wszczęcia postępowania naprawczego zawiesza się wykonywanie zobowiązań spółki, zawiesza się również naliczanie odsetek należnych od Waspol S.A. Nie mogą być wszczynane przeciwko spółce postępowania zabezpieczające i egzekucyjne, a wszczęte podlegają z mocy prawa zawieszeniu, za wyjątkiem postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych dotyczących wierzytelności nieobjętych układem.  Postępowanie naprawcze ma na celu ustabilizowanie sytuacji finansowej, przeprowadzenie restrukturyzacji i kontynuowanie działalności firmy - poinformowała firma.

Zarząd firmy uważa, że w związku z przewidywanym pogorszeniem płynności spółki wdrożenie postępowania naprawczego jest obecnie jedynym scenariuszem kontynuowania działalności, ustabilizowania sytuacji finansowej, przeprowadzenia restrukturyzacji i zachowania miejsc pracy.

Skonsolidowane przychody Waspolu w III kwartale zmniejszyły się o 33 proc. w stosunku do analogicznego kwartału 2011 roku i wyniosły 37,7 mln zł. Narastająco trzy kwartały spadek wyniósł 18 proc. (126,2 mln zł), przy jednoczesnym obniżeniu generowanej marży handlowej. Efekt działań restrukturyzacyjnych okazał się niewystarczający aby osiągnąć dodatni wynik finansowy. Po III kwartale spółka zanotowała 5,5 mln zł straty netto. Narastająco strata wyniosła 5,3 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane