PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Wielkopolsce i na Pomorzu brakuje funduszy UE dla małych i średnich firm

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 23 kwietnia 2010 09:43

W województwach pomorskim i wielkopolskim skończyły się unijne pieniądze dla firm. Jeśli samorządowcy nie znajdą nowych, przedsiębiorcy kolejną szansę na dotację dostaną najwcześniej w 2014 roku - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Według Magdaleny Zatarskiej, dyrektor działu rozwoju przedsiębiorstw w firmie doradczej Faber Consulting, do tych dwóch województw szybko dołączą następne. Pierwsze w kolejce jest mazowieckie. Największe w Polsce województwo uruchomiło właśnie ostatni konkurs dla przedsiębiorców w ramach budżetu na lata 2007 - 2013. Do podziału jest zaledwie 65 mln zł. W ubiegłym roku region miał na ten cel ponad 700 mln zł.

 W Wielkopolsce w ostatnim konkursie wzięło udział tysiąc przedsiębiorców. Podobnie było w marcowym naborze w województwie kujawsko-pomorskim. Tu było 700 chętnych. - Wartość zgłoszonych przez nich projektów przekroczyła o 1700 proc. budżet konkursu - mówi Waldemar Panowski z kujawsko-pomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Magdalena Zatarska twierdzi, że władze samorządowe powinny szybko się zastanowić, skąd wziąć dodatkowe pieniądze dla przedsiębiorców. Dla małych lokalnych firm unijne dotacje są często jedyną szansą na błyskawiczny rozwój działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane