W związku ze zmianą stawek VAT trzeba przeanalizować umowy na 2011 rok

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 14 grudnia 2010 11:00

Firmy, które nie rozpoczęły jeszcze procesu przystosowawczego, powinny rozpocząć go jak najszybciej, tym bardziej że pracy jest sporo. Zmiany obejmują stosowane systemy informatyczne oraz oprogramowanie kas i drukarek fiskalnych. Trzeba też zaktualizować wszystkie cenniki i przeanalizować umowy zawarte na 2011 rok - mówi na łamach Dziennika Gazety Prawnej Bogdan Zatorski kierownik konsultingu w Sage.

Jego zdaniem przedsiębiorcy, którzy zadbali o to, by w kontraktach znalazły się postanowienia automatycznie podwyższające cenę na wypadek zmian VAT, są w bardzo dobrej sytuacji. W pozostałych przypadkach mogą być potrzebne aneksy do umów.

Przedstawiciel Sage uważa też, że należy dokonać przeglądu oprogramowania. Wiele firm od dawna nie wymieniało swoich systemów, pracując na starszych wersjach. Aktualizacja takich systemów jest procesem złożonym i pracochłonnym. Ważną operacją jest też konwersja baz danych, która musi być przeprowadzona tak, by firma nie straciła swoich informacji historycznych - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,19

  • Śr

    0,75

  • Min

    0,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane