Waldemar Pawlak: Mamy obecnie zbyt dużą rozbieżności w nakładaniu marż

Autor: dlahandlu.pl/pr 28 marca 2011 10:10

- Przejrzystość informacji to podstawa wolnego rynku a obywatele mają prawo wiedzieć jakie czynniki wpływają na ceny produktów dostępnych w sklepach - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Wicepremier odnosząc się do rosnących cen produktów żywnościowych, zwrócił uwagę na potrzebę rozwijania dobrych relacji między producentami a sieciami handlowymi. - Mamy obecnie zbyt dużą rozbieżności w nakładaniu marż. Mam nadzieję, że orzecznictwo sądów administracyjnych w tym zakresie wejdzie do obowiązujących regulacji prawnych, co pomoże uregulować tę kwestię - zaznaczył wicepremier.

Wicepremier Pawlak przypomniał również propozycje resortu gospodarki dotyczące wprowadzenia przejrzystych zasad spłaty kredytów walutowych i związanych z nimi tzw. spreadów. - Większa transparentność ofert poszczególnych banków i możliwość ich porównywania będzie dodatkowo zabezpieczeniem przed ewentualnym wzrostem prowizji i marż od udzielanych kredytów walutowych - dodał.

Jak podkreślił wiceminister Nalewajk, rynek żywnościowy w Polsce ma wartość prawie 250 mld zł. Zadaniem rządu jest podejmowanie działań na szczeblu krajowym i unijnym, które będą chronić zarówno producentów i konsumentów. - Wystąpiliśmy już z wnioskiem do UE dotyczącym zwiększenia o 15 proc. produkcji cukru w naszym kraju, mamy także możliwość uruchomienia krajowych rezerw cukru - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane