PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Warszawa organizuje szkolenia dla sprzedających napoje alkoholowe

Autor: UM Warszawa 29 września 2016 12:19

Sporządzanie oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu dla wielu przedsiębiorców stanowi niemałą trudność. Dlatego Urząd m.st. Warszawy zorganizował cykl bezpłatnych szkoleń na ten temat. Pierwsze z nich rusza 12 października.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadzone są kontrole działalności gospodarczej przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. W ich trakcie kontrolowana jest zgodność prowadzonej sprzedaży z przepisami ustawy, jak również weryfikowaną są oświadczenia o wartości sprzedanego alkoholu w roku poprzednim. Oświadczenia te stanowią podstawę do naliczania opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu w kolejnym roku. Za przedstawienie w oświadczeniu fałszywych danych ustawodawca przewidział sankcję w postaci cofnięcia zezwolenia.

Kontrole przeprowadzone w 2016 roku wykazały, że aż 89% skontrolowanych przedsiębiorców w oświadczeniach podało nieprawidłowe dane.

Dlatego Wydział Zezwoleń Alkoholowych Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy zorganizował cykl bezpłatnych szkoleń dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców. Podstawowym celem szkolenia jest przekazanie informacji, jak uniknąć błędów przy sporządzaniu oświadczeń.

Szkolenia będą odbywały się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 w Warszawie.

Pierwsze spotkanie, zaplanowane zostało na środę, 12 października, w godz. 10.00-12.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i duży odzew ze strony przedsiębiorców wyznaczono już kolejny termin, tj. wtorek, 25 października, również w godz. 10.00-12.00.

Chętni proszeni są do zgłaszania udziału w szkoleniu na adres: centrum.przedsiębiorczości@um.warszawa.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane