Warszawski ratusz szuka wykonawcy przebudowy Pawilonu Zodiak

Autor: www.dlahandlu.pl 20 kwietnia 2016 11:21

Ruszył przetarg na wykonawcę pawilonu Zodiak oraz placu między budynkiem a Pasażem Wiecha. W pawilonie na piętrze znajdzie się Centrum Informacji Gospodarczej, na parterze swoją przestrzeń będzie mieć Oddział Warszawskiego SARP. W wspólnej przestrzeni znajdą się wystawy i instalacje, a także kawiarnia i księgarnia.

Projekt przebudowy budynku opracowała warszawska pracownia Kalata Architekci, a placu przed budynkiem Zodiak krakowska firma Gowin & Siuta. Prace rewitalizacyjne budynku i placu finansuje miasto st. Warszawa. Termin składania ofert w przetargu na przebudowę i nadbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania istniejącego pawilonu Zodiak oraz zagospodarowanie otoczenia to 30 maja 2016 r.

- Nowy projekt zachowuje kameralną skalę założenia, przywraca elementy wodne w postaci fontanny deszczownicowej, nawiązuje do ażurowych daszków poprzez sufit z siatki świateł - wszystko to w formie współczesnej interpretacji. Na placu delikatna zasłona z kropelkujacej wody, dzięki wbudowanym czujnikom śledzić będzie ruch człowieka i pozwala na przekroczenie suchą stopą niematerialnej ściany w dowolnym jej fragmencie. Zieleń wraca w formie wertykalnych ogrodów zielonych. Ze względu rozbudowaną infrastrukturę podziemną projekt nie wprowadza na plac drzew. Jedyne większe drzewo jakie w tym miejscu urosło przechyliło się i złamało, stąd poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Zimozielone prostopadłościany pozwalają uzyskać 108m2 powierzchni biologicznie czynnej i wraz z rozproszoną w powietrzu wodą  i odbijającą światło białą posadzką stworzą specyficzny mikroklimat miejski ograniczający efekt wyspy ciepła. Gładka powierzchnia placu z wielkoformatowych płyt z białego granitu pokrytych powłoką hydrofobową, będzie przeznaczona do pisania i rysowania grafitem. Nad centralnym punktem kwadratowego placu ma znajdować się kamera, rejestrująca z lotu ptaka całą płaszczyznę zdarzeń i transmitująca obraz na dedykowaną stronę internetową - opisuje projekt pawilonu warszawski ratusz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,27

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane