Warzywa w hurcie droższe niż przed rokiem

Autor: dlahandlu.pl 12 maja 2010 14:12

Truskawki w Broniszach sprzedawane były w tym tygodniu średnio po 17 zł za kilogram, w Łodzi 18 zł. W środę cena tych owoców była o złotówkę niższa. Ceny pierwszych truskawek są wyższe niż rok temu o kilka złotych. Droższe są także warzywa sprzedawane na rynkach hurtowych.

W Radomiu truskawki powinny pojawić się w połowie przyszłego tygodnia. We Wrocławiu w ofercie handlowej nie ma jeszcze truskawek polskiej produkcji, ale są tańsze truskawki z Węgier w cenie hurtowej 10 zł/kg. Na Rynku Hurtowym w Broniszach są także truskawki z importu w cenie 10,5 zł/kg. Owoce pochodzą m.in. z Grecji i Hiszpanii.

Fasola szparagowa w ofercie hurtowej sprzedawana jest w Broniszach średnio po 34 zł/kg, o 6 złotych drożej w porównaniu z ceną sprzed roku. Droższe są także kalafiory, średnio sprzedawane są po 5 zł za sztukę, o 50 groszy drożej niż w 2009 roku. Wyższe ceny osiąga polska młoda kapusta. W Broniszach producenci sprzedają sztukę po 3 zł (w opakowaniach po 6 sztuk). Jest to 80 groszy drożej niż w maju 2009.
Wprowadzona w tym roku przez Rynek Hurtowy w Broniszach sprzedaż kapustnych w opakowaniach spowodowała, że już na Rynku Hurtowym w Radomiu część dostawców przywozi te warzywa w opakowaniach. Jak oceniają to specjaliści od marketingu taka forma sprzedaży hurtowej jest na rękę sklepom.
Od tygodnia w ofercie Rynku Hurtowego w Broniszach są już młode ziemniaki z produkcji krajowej. Pomimo wysokiej ceny, (średnio 11 zł za kilogram), ziemniaki znajdują nabywców ze względu na walory smakowe. Nadal na rynkach hurtowych są dostawy młodych ziemniaków z importu. Ich ceny są obecnie 4 razy niższe od ceny za produkt polski.
Taniej zapłacimy w tym roku za szparagi, których w ofercie handlowej jest już bardzo dużo. Kilogram w Broniszach sprzedawany jest średnio po 10 zł, w ubiegłym roku było to 12 zł. Niestety bardzo droga jest młoda włoszczyzna. Pęczek kosztuje ok. 4,5 zł, o 2 złote drożej niż rok temu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,52

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane