PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Ważą się losy płacy minimalnej

Autor: IAR 12 czerwca 2012 12:27

Rząd zajmie się dzisiaj między innymi ustalaniem wysokości przyszłorocznej płacy minimalnej. Przedstawiciele związków zawodowych domagają się, by płaca minimalna w przyszłym roku wyniosła 1676 złotych brutto - podał IAR.

Pracodawcy uważają jednak, że nie może być wyższa niż 1600 złotych brutto.
Jak powiedział IAR szef OPZZ Jan Guz, najniższe wynagrodzenie nie powinno być niższe niż połowa średniej krajowej. Według Jana Guza w ostatnich trzech latach płaca minimalna była niedoszacowana z uwagi na zaniżone wskaźniki makroekonomiczne. Dodał, że gdyby najniższe wynagrodzenie wyniosło 1676 złotych, to byłoby to 44,5 procent średniej krajowej.
W ten sposób zbliżalibyśmy się do oczekiwanej przez pracowników połowy średniej krajowej - zaznaczył Jan Guz.

Inaczej problem płacy minimalnej widzą przedstawiciele pracodawców. Według nich zbyt wysokie podniesienie najniższego wynagrodzenia spowoduje większą inflację i obniży konkurencyjność polskich firm.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Blus Bandit Braders 2012-06-12 14:43:38

  nich tak pracodawcy nie jeczą dorabiaja sie kosztem wyzysku przykład : telewizor unas kosztuje tyle samo co w niemczech a tam zarobki sa o niebo... niech sie wkońcu naucza konkurować a nie czerpać zyski z wyzysku i taniej siły roboczej !!!! a puźniej sie dziwią że firmy maja kase na kontach a pracownicy kiepsko zarabiają

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  26,60

 • Śr

  18,02

 • Min

  13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane