PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wiosną i latem nabiał należy przechowywać w niższych temperaturach

Autor: dlahandlu.pl 28 kwietnia 2010 13:40

Wiosną i latem, kiedy temperatura jest bardzo wysoka, sprzedawcy powinni zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób przechowywane są produkty spożywcze. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wyrobów nabiałowych, które są bardzo wrażliwe na warunki transportowania, magazynowania oraz przechowywania w sklepie. Produkty nie zawierające konserwantów, pod wpływem zbyt wysokich temperatur zmieniają smak, wygląd oraz konsystencję. Tracą także swoje walory odżywcze.

Niezależnie od wielkości i rodzaju sklepu produkty nabiałowe powinny być eksponowane w specjalnych lodówkach lub klimatyzowanych regałach chłodniczych ustawionych z dala od źródeł ciepła.

Aby zwrócić uwagę na problem przechowywania produktów, firma OSM Piątnica wprowadziła specjalne oznakowanie tacek. Znak graficzny przedstawia drogę serka wiejskiego od momentu wyjazdu z mleczarni, poprzez punkt sprzedaży, aż do domowej lodówki. Celem wizualizacji jest wskazanie przewoźnikom, handlowcom oraz konsumentom na potrzebę zachowania odpowiedniej temperatury (od +1 ºC do +6 ºC ) w całym łańcuchu dostawczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,39

  • Śr

    1,67

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane