Władze Lublina chcą zwolnić kupców z opłaty targowej

Autor: dziennikwschodni.pl 15 października 2015 13:15

Kupców z targowisk i okolic cmentarzy oraz sprzedawców kwiatów z Krakowskiego Przedmieścia i Starego Miasta prezydent chce zwolnić z opłaty targowej. Jeśli radni przyjmą ten projekt, to 1 mln zł zostanie rocznie w kieszeni kupców. Ale nie wszystkich -pisze dziennikwschodni.pl.

Jeśli zmiany wejdą w życie, to niezależnie od tego, ile miejsca zajmie kupiec na targowisku, to i tak nic nie zapłaci. Jak duże to oszczędności? Dla najmniejszych straganów (zakładając, że pracują od poniedziałku do soboty) to ok. 130 zł miesięcznie, ci z nieco większych (od 1 mkw. do 5 mkw. powierzchni) już 260 zł., a np. w przypadku straganu 25-metrowego w kieszeni sprzedawcy teoretycznie zostaje 910 zł miesięcznie.

Ratusz w ten sposób chce „skierować” uliczny handel z miejsc niedostosowanych do takiej działalności na zorganizowane place targowe, których na terenie miasta jest 17.

Jest grupa kupców, którzy na zmianach mogą stracić. Mowa o tych handlujących co tydzień na stadionie przy ul. Kresowej. Prezydent chce, by miejsce to było zaliczane już nie do strefy I, ale do strefy V, gdzie opłaty są wyższe. Tym samym dzienna stawka za najmniejsze stoisko wynosiłaby już nie 5 zł, ale 20 zł, z nieco większego już nie 10 zł, ale 35 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,83

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane