Władze Świdnika chcą przekonać mieszkańców do lokalnych zakupów

Autor: gazeta.pl 17 kwietnia 2014 14:19

Świdniccy sklepikarze i biznesmeni boją się postępującego odpływu klientów do galerii handlowych w Lublinie. Miejscowy ratusz chce więc rozpocząć kampanię, by namówić mieszkańców Świdnika na zakupy w ich mieście - czytamy w serwisie gazeta.pl.

To lokalni przedsiębiorcy zgłosili się do ratusza z prośbą o wsparcie. Kiedyś handel w Świdniku koncentrował się w miejscach z takimi tradycjami, przy ul. Niepodległości, Racławickiej czy 3 Maja. Dziś jest go tam coraz mniej. Klienci odpływają. Przede wszystkim otwarto Felicity, w Lublinie powstają kolejne galerie, w dodatku duże centrum handlowe ma zostać utworzone na wprost stadionu Avii w samym Świdniku.

Pomysł jest taki, że ratusz wspierany przez miejscowy biznes rozpocznie kampanię promocyjną, namawiając do konsumenckiego patriotyzmu. Jeszcze tej wiosny ma powstać strona internetowa z cenami i promocjami świdnickich sklepów oraz zakładów usługowych.

Sklepy i firmy biorące udział w akcji dostaną specjalne logo, w mieście zostaną rozwieszone plakaty z apelami o kupowanie w Świdniku. Magistrat liczy, że pieniądze na kampanię dostanie z funduszy unijnych. Złożył już wniosek o dofinansowanie na tzw. marketing gospodarczy na terenach okołolotniczych - czytamy w gazeta.pl.


Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mirosław 2014-04-18 13:44:30

  Bardzo mądry burmistrz Świdnika , chcielibyśmy mieć takiego prezydenta w Chełmie to może nie byłoby tylu Biedronek. Pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  18,28

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane