PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel CH Marywilska zadebiutuje na GPW

Autor: Parkiet 12 stycznia 2011 09:29

Właściciel spółki Marywilska 44 - JHM Development - w II kwartale złoży w KNF prospekt. Debiutowi na GPW raczej nie będzie towarzyszyła emisja akcji - czytamy w Parkiecie.

Powierzchnia w zlokalizowanym na warszawskiej Białołęce Centrum Hal Targowych wynajęta jest już w ponad 90 proc. Aktulanie finalizowana jest umowa dotycząca otwarcia dużego sieciowego sklepu spożywczego.

Mirbud planuje rozbudowę obiektu, który składa się z sześciu hal o łącznej powierzchni ponad 63 tys. mkw. o kolejne 20 mkw. Jeśli inwestycje potoczy się zgodnie z planem, otwarcie nastąpi wiosną 2012 - podaje Prakiet. Jak pisze dziennik, inwestycja będzie finansowana ze środków własnych JHM Development i z opłat rezerwacyjnych wnoszonych przez najemców. W hali otwarty zostanie wielkopowierzchniowy sklep budowlany.

JHM Development, którego 94,03 proc. kapitału należy do Mirbudu, jest w trakcie prywatnej emisji 29,3 mln akcji po 1,5 zł. Pieniądze z emisji spółka wyda przede wszystkim na zakup od Mirbudu udziałów spółki Marywilska 44 (wartość transakcji to 27,1 mln zł). Deweloper kupił je pod koniec grudnia. Zapłaci za nie do końca stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane