PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel francuskiej piekarni sprzedał zakład bezdomnemu za 1 euro

Autor: pb.pl 12 kwietnia 2016 19:50

62-letni właściciel lokalnej piekarni we francuskiej miejscowości Dole sprzedał cały swój zakład bezdomnemu za symboliczne 1,14 euro. Zrobił to z wdzięczności za uratowanie życia - informuje Puls Biznesu.

37-letni bezdomny Herome Aucanod od kilku lat przesiadywał w pobliżu piekarni Michela Flamanta. Właściciel zakładu starał się co dzień ofiarować mu chociaż rogalik i kawę.

Pod koniec grudnia 2015 r. bezdomny Aucanod czekając przed witryną zauważył przez szybę, że właściciel jest sam w lokalu i dziwnie się zatacza, jakby miał stracić przytomność. Okazało się, że z jednego z pieców zaczął wydzielać się bezwonny tlenek węgla, który stopniowo podtruwał właściciela piekarni. Po zabraniu przez pogotowie Flamant spędził w szpitalu 2 tygodnie.

Po powrocie do zdrowia piekarz zaproponował 37-latkowi pracę na pół etatu. Niedługo potem Flamant doszedł do wniosku, że Aucanod to wymarzony następca, a ponieważ żadna z trzech córek pana Flamanta nie chciała prowadzić za niego zakładu, zaproponował bezdomnemu przyjacielowi sprzedaż całego lokalu za symboliczną kwotę 1 euro.

Czytaj więcej na pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane