PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel hurtowni spod Wrocławia o zasadach sprzedaży papierosów

Autor: Nasz Kolporter, dlahandlu.pl 21 lutego 2014 09:55

Zasady sprzedaży papierosów bardzo się ostatnio zmieniły. To oznaczało trudności dla handlowców. - Pewne instrumenty sprzedażowe zniknęły, bo na opakowaniach pojawiła się nadrukowana cena. Wcześniej mogliśmy wprowadzić niewielki upust cenowy i tym zyskiwaliśmy klientów, bo wiadomo, że każdy szuka jak najtańszego towaru. Teraz działamy nieco inaczej - mówi na łamach "Naszego Kolportera" Kazimierz Wojtysiak, kontrahent departamentu dystrybucji FMCG Kolportera i właściciel Hurtowni Wyrobów Tytoniowych i Spożywczych w Jelczu-Laskowicach.

Hurtownicy z Jelcza-Laskowice uważnie śledzą sytuację na rynku i wykorzystują dobre okazje. - Czasami zdarza się, że cena papierosów danej marki znacznie się obniża, na przykład o kilkadziesiąt groszy. Oczywiście tylko na jakiś czas. Wtedy decydujemy się na duży zakup tych papierosów. Potem, gdy inni wyprzedadzą cały towar w tej cenie, my jeszcze mamy go w swoich magazynach - mówi właściciel hurtowni. Firma może sobie na to pozwolić, ponieważ dysponuje dużą halą o powierzchni 400 metrów kwadratowych.
W przypadku artykułów spożywczych przedsiębiorstwo z Dolnego Śląska postawiło na urozmaicenie. - Przeglądamy rynek i sprowadzamy taki towar, którego nie ma w większości sklepów. Zwłaszcza tych dużych - hipermarketów i dyskontów. Sieci nie są nimi zainteresowane, tymczasem te produkty znajdują swoich odbiorców - wyjaśnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wł. sklepu 2014-02-21 14:25:04

  Ja też do swojego sklepu nie kupuję z hurtowni towarów, które są w marketach tych dużych producentów. Wybieram towary małych producentów, na ogół nieznanych, gdyż te towary najlepiej się sprzedają. Przyczyną tego chyba jest to, że mały producent robi dokładnie, z czystych i nieskażonych surowców bo zdaje sobie sprawę, że jeżeli raz zepsuje to już mu nikt nie kupi później. Duży producent patrzy na cenę i koszty a więc nawet jak mu się przydarzy zrobić bubla to i tak go sprzeda i wszystko rozejdzie mu się po kościach. Gratuluję hurtowni, w której zaopatruję się bo ma ona towary nawet od producentów z bardzo daleka i te najlepiej schodzą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,39

 • Śr

  1,67

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane