Właściciel marki Produkty Benedyktyńskie wyemituje obligacje, chce pozyskać z rynku 400 tys. zł

Autor: dlahandlu.pl 13 marca 2015 10:19

Właściciel marki Produkty Benedyktyńskie wyemituje obligacje, chce pozyskać z rynku 400 tys. zł

Od 12 marca inwestorzy indywidualni mogą dokonać zapisu na obligacje serii C, emitowane przez spółkę Benedictus Memes. Zapisy potrwają do 24 marca 2015 r. Spółka ma w planach pozyskanie z rynku 400 tys. zł.

Spółka ustaliła cenę emisyjną jednej obligacji na 1000 zł i tyle też będzie wynosić wartość wykupu. Obligacje mają oprocentowanie stałe i wynosi ono 8,5 proc. w skali roku. Minimalny zapis to 1000 zł. Okres zapadalności oferowanych przez Bendedictus Memes papierów wartościowych to 30 miesięcy, a odsetki wypłacane będą co pół roku. Obligacje nie są zabezpieczone.

Wpływy z emisji obligacji serii C zostaną przeznaczone na zwiększenie kapitału obrotowego spółki: Dzięki emisji, Benedictus Memes zamierza przede wszystkim zwiększyć kapitał obrotowy firmy, ale także inwestować w kluczowe i nowe produkty. Chcemy rozwijać się poprzez nowe kanały sprzedaży, w czym pomogą nam pozyskane środki. - powiedział Marek Lipiński, prezes zarządu Benedictus Memes S.A.

Benedictus Memes to spółka, której 49 proc. udziału należy do Benedyktynów w Tyńcu, a 51 proc. jest w posiadaniu spółki Memes.pl S.A. Benedictus Memes, pod marką Produkty Benedyktyńskie, wytwarza, organizuje produkcję, importuje oraz prowadzi sprzedaż ponad 700 produktów. W skład asortymentu wchodzą wysokiej jakości naturalne artykuły żywnościowe rekomendowane przez Benedyktynów, importowane produkty wytwarzane przez inne klasztory oraz bio i ekologiczne produkty dla zdrowia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,03

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane