PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel sieci sklepów winiarskich wypłaci wyższą dywidendę

Autor: SII 19 sierpnia 2015 10:13

Grupa Ambra po trzech kwartałach obecnego roku obrotowego wykazała wysokie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w kwocie 51,4 mln zł, potwierdzając swoją wysoką zdolność w tym zakresie. W tym wyniku duża jest zasługa spadku wartości zapasów. Wygenerowane w ten sposób środki zostały w głównej mierze przeznaczone na spłatę kredytów i pożyczek oraz na wypłatę dywidendy - podaje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Rzeczowe aktywa trwałe Ambry mają wartość 102 mln zł, a aktywa obrotowe 202 mln zł. Wartość firmy z konsolidacji oraz wartości niematerialne stanowią łącznie 60 mln zł. Kapitał własny razem to 263 mln zł, a kapitały obce 126 mln zł. Sam dług netto na ostatni dzień bilansowy miał wartość 46,6 mln zł (9 miesięcy wcześniej było to 86 mln zł), co przekłada się na 1,1x zysku EBITDA. Patrząc na wielkość długu netto brać pod uwagę należy również posiadanie nieruchomości inwestycyjnych (głównie działka w Bukareszcie) wycenionej w aktywach na 14,4 mln zł.

Obecny poziom zadłużenia oceniamy na optymalny, stąd można oczekiwać wzrostu możliwości spółki w zakresie wypłat dywidendy. Piotr Kaźmierczak – wiceprezes zarządu Ambry deklarował przed kamerami serwisu inwestorzy.tv, że spółka zamierza wypłacić wyższą dywidendę za obecny rok obrotowy wobec poprzedniego, kiedy to akcjonariusze otrzymali 45 groszy na akcję. Wówczas stopa dywidendy wyniosła około 6 proc. Obecne ceny akcji są na zbliżonych poziomach jak przy okazji ostatniej wypłaty dywidendy, więc można oczekiwać wzrostu wskaźnika stopy dywidendy. W 2014 roku dywidenda była uchwalana i przyznawana w październiku, a więc inwestorzy dywidendowi mogą już niedługo przypomnieć sobie o Ambrze.

Grupa Ambra to producent i dystrybutor win oraz Cydru Lubelskiego, a także właściciel sieci 25 sklepów Centrum Wina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane