PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciele barów mlecznych na Pomorzu oszukiwali fiskusa

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 16 kwietnia 2013 09:09

Prowadzący bary mleczne na Pomorzu oszukiwali fiskusa i klientów. Manipulowali przy marżach sprzedawanych posiłków. Oszuści będą musieli oddać dotacje, jakie dostali od dyrektorów izb skarbowych - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Ustawodawca przewidział, że właściciel baru mlecznego może dostać 40-proc. dotację do wydawanych u siebie posiłków. Pod warunkiem, że sam nie naliczy marży wyższej niż 30 proc.

Jak informuje DGP właściciele kilkunastu barów mlecznych na Pomorzu, wzięły się na sposób: przedstawiając kalkulację załączaną do wniosku o dopłatę, nie uwzględniały w niej przypraw. Jednak w realnym cenniku dopisywały do potraw ich cenę. Np. narzut na sól wynosił 2200 proc., na kostkę rosołową - 1151 proc., a na pieprz - 1017 proc. Marża na konkretne potrawy zamiast 30 proc. sięgała nawet 500 proc. Ceny posiłków nie odbiegały od cen w podobnych, ale niedotowanych przez państwo lokalach gastronomicznych. Mechanizm rozpracowali inspektorzy kontroli skarbowej z Gdańska. Na trop wpadli na przełomie 2012 i 2013 r., przy okazji rutynowej kontroli dwóch dużych firm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane