PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciele nielegalnych stoisk z oscypkami zapłacą mandaty

Autor: Gazeta Krakowska 12 stycznia 2012 10:39

Zakopiańska policja rozpoczęła wojnę z handlarzami oscypków, którzy sprzedają swoje sery na stoiskach ustawionych przy zakopiance. Mundurowi ustalili, że żaden ze sprzedawców nie ma pozwolenia na handel w obrębie pasa drogowego - czytamy w Gazecie Krakowskiej.

Drogówka dokładnie przyjrzała się handlującym przy szosie. Okazało się, że większość z nich nie ma pozwolenia na handel w pasie drogowym, który musiałaby im wydać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pozostali natomiast co prawda stoją na prywatnych działkach, ale przy ich stoisku nie ma możliwości zatrzymania pojazdu.

- Wszędzie, gdzie przy zakopiance znajdują się stoiska z oscypkami na poboczu, poprowadzona jest linia ciągła. Oznacza to, że kierowcy nie mogą się tam zatrzymywać. Jeśli ktoś to zrobi, zapłaci 100-złotowy mandat - dodaje Pietruch, który tłumaczy również, jakie kary czekają na samych handlarzy. - Gdy spotkamy ich przy drodze, będziemy każdorazowo składać wniosek do Generalnej Dyrekcji o ukaranie ich za nielegalne zajęcie pasa drogowego. To może kosztować takiego sprzedawcę nawet i kilka tysięcy złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane