PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciele sklepów będą współdecydować o tantiemach

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 17 maja 2010 11:50

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że o wynagrodzeniach dla artystów będą decydować nie tylko twórcy i wykonawcy, ale również ci, którzy płacą tantiemy. Organizacje zbiorowego zarządzania nie będą mogły żądać jednocześnie od jednego i tego samego właściciela kilku opłat.

Rozwiązany zostanie problem działania na danym polu eksploatacji kilku organizacji zbiorowego zarządzania. W takiej sytuacji organizacje będą mogły zawrzeć porozumienie lub problem rozstrzygnie Komisja. Dzięki temu właściciele zakładów fryzjerskich, sklepów, restauracji lub hoteli, odtwarzający w lokalu muzykę, nie będą musieli kilkakrotnie rozliczać się z członkami kilku organizacji zbiorowego zarządzania. Do tej pory, by działać zgodnie z prawem, przedsiębiorcy bardzo często musieli jednocześnie zawrzeć umowę z ZAiKS-em, ZPAV-em (reprezentującym producentów fonogramów i wideogramów), STOART-em (organizacja reprezentująca wykonawców) oraz SAWP-em.

Wojnę organizacjom zbiorowego zarządzania przedsiębiorcy wypowiedzieli już dawno. W sieci można znaleźć stronę protestujących przeciwko działalności ZAiKS-u, http://zaiks-stop.v.pl/. Popularne rozwiązanie stanowi także oferta Free Music, czyli muzyka z licencją na bezpłatne odtwarzanie publiczne, oraz tabliczka na drzwiach zakładu „ZAiKS-owi dziękujemy!".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane