PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właścicielka F.H.U. Hitpol o rozwoju sieci

Autor: www.dlahandlu.pl 5 grudnia 2014 10:48

Właścicielka F.H.U. Hitpol o rozwoju sieci

- Ekspansja terytorialna sieci Hitpol przewiduje pozyskiwanie placówek handlowych na terenie Małopolski i Podkarpacia, a także południowych granic województwa świętokrzyskiego. Ekspansja terytorialna nierozerwalnie wiąże się ze spełnieniem oczekiwań franczyzobiorców względem regularnych dostaw. Wymaga to ze strony centrali pozyskania odpowiednich dostawców, spełniających indywidualne potrzeby każdego z partnerów. Pozyskiwanie nowych, zaufanych i spełniających standardy placówek handlowych w dobie przesycenia rynku zagranicznymi formatami handlowymi, dla franczyzodawcy z polskim kapitałem jest trudne, aczkolwiek nie niemożliwe, zawęża jednak znacznie możliwości. Chcielibyśmy przyłączyć do sieci ok. 20 nowych placówek. Plan wydawać się może mało ambitny, ale przy powyższych czynnikach jest realny do zrealizowania - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl właścicielka F.H.U. Hitpol, Justyna Krężołek.

Obecnie pod szyldem sieci Hitpol znajduje się 113 sklepów na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Do sieci w tym roku dołączyło 12 sklepów. - Dynamika wzrostu sklepów sieci jest zależna od wielu czynników, a jej zamknięcie w matematyczne ryzy, nie zapewni obiektywnego spojrzenia na rozwój naszej sieci. Przywiązujemy dużą wagę do ilości pozyskiwanych sklepów, ale nad to przekładamy ich jakość. Pozyskiwanie partnerów o podobnym potencjale ułatwia wdrażanie standardów, a tym samym umożliwia współpracę na wysokim poziomie. Stawiamy na jakość pozyskiwanych partnerów ponieważ wierzymy, że przełoży się to na sukces naszych franczyzobiorców. W związku z tym rozstaliśmy się z partnerami, którzy nie spełnili standardów sieci - dodaje Justyna Krężołek.

- Rok 2015 jest dla nas wyjątkowy, przede wszystkim ze względu na jubileusz 15-lecia sieci. Po pierwsze, franczyzodawcy zakończyli cykl szkoleń dofinansowanych przez UE „Akademia Rozwoju Hitpol", które przygotowywały ich do zmian. Końcówką roku wprowadziliśmy do sieci audytora, który ma za zadanie systematycznie monitorować standard placówek handlowych, a także na podstawie raportów dostarczać o nich rzetelnej informacji. Po dokładnej weryfikacji wprowadziliśmy także spójny system audio marketingu w sieci, dedykowanego franczyzobiorcom Hitpol. Istotne dla franczyzobiorców, były również zaproponowane zmiany w zakresie zacieśniania współpracy z siecią, a co za tym idzie dodatkowe bonusy proponowane przez Hitpol - wyjaśnia właścicielka F.H.U. Hitpol.

Sieć dokłada wszelkich starań by zwiększyć w okresie przedświątecznym sprzedaż. - Spoty reklamowe, słyszalne od końcówki listopada i plakaty wspierają promocje gazetowe. Promocje banerowe i plakatowe na artykuły świeże z dużą wrażliwością cenową z pustymi miejscami na cenę, pozwalają szybko reagować na sytuację rynkową. Ulotki w okresach międzygazetkowych dostosowane do indywidualnych potrzeb partnerów franczyzowych. Wszystkie te działania mają na celu wsparcie sprzedaży nie tylko w okresie przedświątecznym, ale również nagrodzenie lojalnych konsumentów. Z myślą o nich, jak co roku przygotowaliśmy także kalendarz z przepisami kulinarnymi, który będzie rozdawany w formie prezentu do przedświątecznych zakupów. Także bony i kupony rabatowe, które można zrealizować w sklepach Hitpol umożliwiają wsparcie sprzedaży.
Przedświąteczna gorączka nie ma tak dużego przełożenia w zakupach. Format naszych sklepów przegrywa jednak w sprzedaży przedświątecznej z wielkopowierzchniowymi supermarketami, umiejscowionymi w galeriach, niejednokrotnie z zagranicznym kapitałem. Nieraz nie jest to podyktowane różnicą cenową, lecz chęcią zrobienia globalnych zakupów, które oszczędzają czas i są dla konsumenta logistycznie prostsze. Niewątpliwie ma na to wpływ także ogólnopolska reklama telewizyjna z silnym przekazem, na którą nas, jako lokalnej sieci, na tym etapie nie stać - mówi Justyna Krężołek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane