Wniosek o upadłość Żabki zostanie cofnięty

Autor: www.dlahandlu.pl 21 września 2012 12:28

Żabka Polska poinformowała, że do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto wpłynęło pismo o cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki oraz o umorzenie postępowania w tej sprawie. Były ajent spółki przyznał, że jego wcześniejszy wniosek był bezzasadny.

Przypomnijmy, wniosek złożył Krzysztof Kobusiński, prowadzący firmę handlowo-usługową Kobus, były ajent, który zarządzał sklepem Żabki w Trójmieście. Według informacji z sierpnia wierzytelność opiewa na 44 tys. złotych i dotyczy rozliczeń między ajentem a spółką Żabka Polska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zorg 2013-02-04 12:51:04

  Poprzednie próby udowodnienia żabce działalności na szkodę ajentów zakończyły się umorzeniami. Cytat z uzasadnienia prokuratora - "W Polsce istnieje swoboda zawierania umów, a prawo nie zabrania kontraktów niekorzystnych dla jednej ze stron, o ile nie wykorzystują one przymusowego położenia któregoś z kontrahentów. Zdaniem prokuratury – i wydaje się, że jest to opinia dość dobrze uargumentowana – do takiej sytuacji w wypadku ajentów nie doszło, ponadto mieli okazję zapoznać się z warunkami współpracy podczas szkolenia przygotowującego do prowadzenia sklepu. Nie mogą zatem zasłaniać się trudną sytuacją życiową czy niewiedzą o zasadach współpracy. Uzasadnienie samo w sobie jest bardzo ciekawe, jednak jego dokładne omówienie wymagałoby dużo miejsca; podstawowa dla nas informacja w nim zawarta jest taka, że żadnego przestępstwa wobec ajentów nie popełniono. Decyzja o umorzeniu śledztwa, która zapadła 31 grudnia 2008 r., oznacza, że system agencyjny stosowany przez spółkę Żabka Polska SA jest zgodny z obowiązującym prawem i de facto kończy prokuratorskie batalie ajentów."

  Kto podpisze świstek papieru zwany umową współpracy z siecią żabka skazuje się na poważne problemy. Umowa daje pełną swobodę kontrolowania ajenta przez sieć. Mając w perspektywie ponoszenie kosztów w kwocie min. 10 tyś zł miesięcznie i nie mając wpływu na wysokość marży ajent naraża siebie i poręczyciela weksla na poważne problemy finansowe. Żabka to jeden z bardziej niebezpiecznych systemów ajencyjnych w Polsce

 • Zero 2012-12-20 14:09:11

  Już 100 osób przystąpiło do pozwu i kolejni z dnia na dzień dopisują sie do niego. Ajenci twierdzą, że licencjodawca wpędził ich w długi i domagają się odszkodowania. Konkretnie za to, że „Żabka narzuciła takie warunki współpracy, które wbrew obietnicom uniemożliwiały prowadzenie zyskownego biznesu”.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,33

 • Min

  0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane