Wniosek Sokołowa o przejęcie spółek i sklepów Gzella już w UOKiK

Autor: dlahandlu.pl 16 lutego 2018 12:04

Sokołów złożył w UOKiK wniosek o przejęcie spółek należących do Grupy Mięsnej Gzella. Wraz ze spółkami produkcyjnymi, w ręce Sokołowa przejdzie sieć sklepów Delikatesy Mięsne Gzella.

Informacja o połączeniu firm pojawiła się w tym tygodniu. Przypomnijmy, że Grupa Mięsna Gzella działa na rynku od ponad 30 lat. Główny zakład firmy zlokalizowany jest w miejscowości Osie, na obszarze Borów Tucholskich. Jego potencjał produkcyjny pozwala na przetwarzanie ponad 6000 ton mięsa miesięcznie.

Grupa dysponuje również własnym zapleczem logistycznym oraz siecią sklepów działających pod marką Delikatesy Mięsne Gzella, rozlokowanych głównie w Polsce północnej i centralnej.

Sokołów zakłada, że jego produkty wzbogacą ofertę dostępną w kanałach dystrybucji Grupy Mięsnej Gzella, a produkty Gzella trafią do szerokiej sieci dystrybucji Sokołów S.A., na którą składa się 39 centrów dystrybucji i 51 sklepów własnych.

W 2015 r. Gzella Net rozpoczęła realizację strategii, której celem było zbudowanie sieci liczącej 500 sklepów mięsnych. Spółka dysponuje ponad 200 placówkami.

Jak podał UOKiK, w ramach koncentracji Sokołów ma przejąć spółki: Gzella Osie, Gzella Poland, Gzella Net i Gzella Logistic.

Przeczytaj także

Sklepy mięsne Gzella będą miały nowego właściciela

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane