PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wrocławskie bazary zmieniają lokalizacje

Autor: Gazeta Wyborcza 5 maja 2010 19:45

Stowarzyszenia kupieckie we Wrocławiu dostały propozycję trzech miejsc, w których mogłyby powstać hale targowe. Według pomysłu urzędników miałyby one zastąpić część obecnych targowisk. Nowe punkty handlowe mają być odsunięte od głównych ulic i przeniesione w głąb osiedli - podaje Gazeta Wyborcza.

Do likwidacji przeznaczone jest targowisko funkcjonujące przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Niedźwiedziej. Plany przewidują, że kupcy przeniosą się na ul. Żubrzą, tuż. Urzędnicy chcą, aby budową w tym miejscu hali targowej zajęła się spółka Targowisko. Henryk Dunaj, prezes Targowiska: - Wolelibyśmy pasaż handlowy. Utrzymanie stoiska w hali targowej kosztuje ok. 1 tys. zł, w pasażu połowę mniej. Ponadto budowa hali to o wiele większy wydatek niż budowa pasażu. 

Zmiany czekają także handlujących na Psim Polu przy ul. Kiełczowskiej. Ono także ma zostać zamknięte. Miasto zaproponowało lokalizację pod budowę hali targowej na działce przy zbiegu ul. Litewskiej i Poleskiej. Handlowcy z Kiełczowskiej zrzeszeni w Wielobranżowym Stowarzyszeniu Kupców nową halę chcieliby wybudować z własnych pieniędzy i kredytu.

Trzecia lokalizacja pod budowę hali targowej to działka przy ul. Namysłowskiej i Dolnej. W to miejsce mają trafić kupcy ze zlikwidowanego przed laty targowiska przy pl. Grunwaldzkim.

Pod koniec przyszłego roku gotowy będzie też nowy pasaż handlowy w centrum Wrocławia. Przeniosą się do niego kupcy z ul. Zielińskiego. Nowy obiekt powstanie przy skrzyżowaniu ul. Swobodniej i Zielińskiego. Inwestycję sfinansują kupcy, miasto w trybie bezprzetargowym ma przekazać grunt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane