PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

WSS Śródmieście promuje żywność wysokiej jakości

Autor: dlahandlu.pl 6 czerwca 2011 10:33

Od początku maja br. "Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście w Warszawie promuje w swoich placówkach handlowych Program Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Poznaj Dobrą Żywność". Program ukierunkowany jest na promocję produktów żywnościowych posiadających najwyższą jakość.

Jego adresatami są zarówno wytwórcy, jak i handel hurtowy i detaliczny oraz klienci. Generalnym założeniem jest zachęcenie rodzimych producentów do wytwarzania żywności posiadającej najwyższe walory smakowe, bez użycia konserwantów i bez tzw. "polepszaczy". Wyklucza się również użycie do produkcji niektórych technologii.

O przyznaniu certyfikatu decydują specjaliści z Kolegium Naukowego. Znak "Poznaj Dobrą Żywność" nadaje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi na okres trzech lat, z możliwością przedłużenia. W tym czasie przeprowadzane są wyrywkowe kontrole, mające na celu potwierdzenie jakości produkowanych towarów. Do maja br. w Programie wzięło udział 77 przedsiębiorstw, a znak najwyższej jakości otrzymało ponad 500 produktów. Ilość przedsiębiorstw i produktów w najbliższym czasie ulegnie zmianie.

Programowi towarzyszy akcja plakatowa oraz ulotki. "Społem" WSS Śródmieście wyróżnia dodatkowo produkty na półkach znakiem programu w postaci specjalnej winietki i oznaczeniami na kartonikach cenowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane