Wzrosty sprzedaży w sklepach sieci Gama sięgają powyżej 4 proc.

Autor: PIH 4 listopada 2014 11:53

80 spółdzielni Społem z całego kraju współpracuje w ramach Partnerskiego Serwisu Detalicznego (spółki dedykowanej współpracy ze spółdzielniami), ponad 650 sklepów spożywczych na bazie, których rozwija się sieć Gama. Cała grupa PSD w roku 2013 uzyskała 5 proc. wzrostu sprzedaży detalicznej w sklepach branży spożywczej, a liderzy uzyskali nawet kilkanaście procent wzrostu. W roku 2014 wzrosty sprzedaży na sklepach sieci Gama sięgają powyżej 4 proc.

Receptą na konkurencyjny rynek i kryzys gospodarczy jest dla Społem dynamiczny rozwój ogólnopolskiej, nowoczesnej, zestandaryzowanej sieci pod wspólnym logo Gama – Tradycyjnie dobry wybór, która obecnie liczy 222 sklepy a na koniec roku zamknie się liczbą 240 sklepów.

Gama to spółdzielcza sieć sklepów spożywczych, której właścicielami marki są Spółdzielnie Społem i PSD. Tym samym spółdzielnie mają bezpieczeństwo funkcjonowania pod nową marką i dostosowują funkcjonujące w dobrych lokalizacjach sklepy do standardów sieciowych. Sklepy przemodelowane pod logo Gama podnoszą standardy, uzyskują lepsze wskaźniki, wzrosty sprzedaży i pozyskują nowych klientów. W projekcie została wykorzystana wiedza i doświadczenie partnerów spółdzielczych, PSD i Grupy Eurocash. Przestrzeń handlowa została zagospodarowana zgodnie z ruchem klienta. W Gamach postawiono na stoiska produktów świeżych: owoce i warzywa, mięso i wędliny czy pieczywo, którego producentami są spółdzielnie, oferują szeroki asortyment i najlepszą jakość na rynku.

Przeczytaj także:

Gama ma ustaloną wspólną strategię cenową, dysponuje narzędziami sprzedażowymi i oferuje klientom na stałe niskie ceny najpotrzebniejszych produktów. W sklepach Gama spółdzielnie zdecydowały się wzmocnić kadrę kierowniczą, która jest specjalnie szkolona i przygotowywana do zarządzania placówkami detalicznymi, personel w Gamie również podlega obowiązkowym, cyklicznym szkoleniom, a kierownicy sklepów wspólnie z pracownikami PSD i Tajemniczym Klientem pilnują utrzymywania wysokich standardów obsługi klienta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,95

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane