Żabce rośnie konkurencja

Autor: Franchising.pl 2 lipca 2012 16:23

Sieć Małpka Express, która na razie liczy 10 sklepów spożywczych, jest kolejną siecią na tym rynku w formacie convenience. Pionierem w Polsce była Żabka, która liczy obecnie ok. 2,5 tys. punktów. Jej mniejsza konkurencja zadebiutowała w marcu tego roku, ale dzięki współpracy w Czerwoną Torebką może okazać się, że szybko dogoni lidera. Docelowo Czerwona Torebka chce uruchomić nad Wisłą 4,5 tys. pasaży handlowych - podaje serwis Franchising.pl.

 Małpka Express nie jest dokładną kopią Żabki. Jak mówi Maciej Szturemski, prezes zarządu firmy Małpka SA, do asortymentu dóbr FMCG dodano ciepłe przekąski i kawę, sklep zapewnia ponadto dostęp do internetu, a także realizuje usługi pocztowe. Zarząd postawił na nowoczesny wystrój wnętrz i nagłośnienie w sklepie.

Małpka Express jest jednocześnie partnerem strategicznym platformy dla handlu detalicznego Czerwona Torebka. Sieć jest głównym przedstawicielem branży convenience w jednokondygnacyjnych pasażach, które powstają na terenie całego kraju - czytamy w serwisie Franchising.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Wieszcz 2012-07-11 23:04:55

  A może niech Pan Maciej Szturemski pochwali się jaka umowę proponuje przyszłym ajentom tej sieci. Bardzo bym był ciekaw. Zapewne to wielka tajemnica firmy. Małpki będą zapewne miały podobną umowę co Żabki. Przecież "twórca" tych sklepików ze śmieciowym jedzeniem ma gdzieś starą umowę... Wystarczy ją lekko zmodyfikować. Zainteresowani współpraca powinni zobaczyć w treści umowy procent marży na asortymentach, jasno sprecyzowane prawa i obowiązki nie ogólniki. Bo jak nie to może to być umowa, która zwiąże im ręce i narazi na problemy finansowe. Choć by dlatego że mając własne koszty a w takich sklepach to ok 10 tyś zł miesięcznie. Trzeba mieć wiedzę i gwarancie dotyczące przychodów oczywiście mowa o marży na produktach które będzie taki ajent sprzedawał. Polecam zerknąć na umowę ajentów żabki.

 • Zadiowolony klient Żabki 2012-07-11 11:18:23

  Żabka ma się bardzo dobrze, a Małpka Exspress to kopia nowego formatu Żabki Fresh Marketu.

 • Miron 2012-07-03 10:16:14

  E tam jaki to konkurent. Będzie próbował sprzedawać śmieciowe jedzenie piwsko i faje. Tylko kim będą robić? Mroczna przeszłość właściciela może zahamować rozwój kolejnych 10 sklepów... Zresztą Żabki także dogorywają. Ajenci szykują się do pozwu zbiorowego przeciwko Żabce. Ankieta na forum ajentów jest wymowna.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  3,34

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane