PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Żabka celuje w 6 mld zł przychodów

www.portalspozywczy.pl 21 sierpnia 2015 14:05

Żabka celuje w 6 mld zł przychodów Żabka chce rozwijać się szybciej niż konkurencja, fot. Żabka Plska

Przychody spółki Żabka Polska, właściciela sieci sklepów Żabka oraz Freshmarket, najprawdopodobniej w 2015 r. po raz pierwszy przekroczą 6 miliardów zł. Zapowiada to w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Tomasz Blicharski, wiceprezes ds. finansowych Żabki.

Przypomnijmy, jeszcze w 2013 r. przychody spółki wynosiły nieco ponad 4,1 mld zł.

Żabka w bieżącym roku zamierza rozwijać się szybciej, niż jej bezpośrednia konkurencja. - Rynek w tym roku jest trudny, ale jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego półrocza. Są one zgodne z naszymi założeniami, a nawet nieco lepsze. Kontynuujemy dwucyfrowe wzrosty sprzedaży, dzięki którym co roku awansujemy w rankingu największych firm handlowych - mówi Blicharski.

Wiceprezes spółki ocenia, że deflacja, która pojawiła się w Polsce w drugiej połowie minionego roku, dotknęła sklepy convenience, w tym Żabkę, w mniejszym stopniu, niż inne formaty. Wiąże się to z tym, że placówki działające w koncepcie convenience są stosunkowo najmniej narażone na konkurencję stricte cenową.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Pan 2015-09-23 21:59:44

  Pewnie, że sporo informacji można znaleźć głównie w internecie, ale najwięcej na forum gowork. Można poczytać dużo opinii pracowników...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane