PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Żabka chce wejść do TOP 5 największych sieci handlowych w Polsce

www.portalspozywczy.pl 30 października 2012 14:36

Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska, powiedział w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl, że w ciągu czterech lat Żabka może wejść do TOP 5 największych sieci handlowych w Polsce.

- Sądzę, że uda nam się to w 2016 r. Oczywiście zakładamy, że część z tych sieci, które są obecne dzisiaj w Polsce w najbliższych latach po prostu zniknie z rynku. To, przy jednoczesnym bardzo intensywnym rozwoju organicznym, który zakłada otwieranie minimum 350 sklepów Żabka i Freshmarket rocznie, pozwoli nam na wejście do pierwszej piątki największych sieci handlowych w Polsce - wyjaśnia Jacek Roszyk.

I dodaje: - Jednocześnie widzimy, że po udanych przejęciach, m.in. sieci sklepów Zatoka, zgłaszają się do nas mniejsze sieci, które chciałyby oddać w zarządzanie swoje sklepy. Tak więc liczymy na kolejne akwizycje, dzięki którym nasz rozwój będzie jeszcze szybszy.

Sieć sklepów Żabka to obecnie ponad 2800, z czego 200 to placówki Freshmarket. Do końca 2012 r. firma planuje mieć 2900 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mirek 2012-10-31 07:16:51

    Co artykuł o żabce to inne dane o ilosci sklepów. Ostatnio pan prezes informuje że sieć urosła do 2800 Wszystkich żabek jest 2250 w tym 152 freshmarkety. Rok temu żabek było 2068 czyli marny przyrost...Freszy przybyło od ubiegłego roku ok 90 w tym 21 to przerobione na freshe sklepy Zatoka przejęte w tym roku. Marny wynik. Rozwój tej sieci jest praktycznie niemożliwy. Ostatnia próba przejęcia sieci sklepów Eko Holdingu temu dowodzi. Nie udało się także kupić stokrotek. Fundusz nie ma celów do akwizycji a tylko w ten sposób mógł by się rozwijać. Czyli pompowanie żabek zakończone. Sieć ma także problemy z utrzymaniem obsługi sklepów. Niskie marże ok 5% przeznaczone na utrzymanie sklepu w relacji z wysokimi kosztami działalności ajenta. Prowadzą do rezygnacji ze współpracy. Skutkuje to także bardzo niska jakością obsługi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane