Żabka i Freshmarket rozwijają kategorię win do 15 złotych

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 13 czerwca 2013 12:35

Od 12 czerwca w sklepach sieci Żabka oraz Freshmarket pojawią się nowe wina m.in. marki Jack Rabbit z winnic z Chile oraz Kalifornii. Wyselekcjonowane wina mają być odpowiedzią na potrzeby konsumenta, który poszukuje oryginalnych win w korzystnej cenie.

- Analizy naszego rynku wskazały na olbrzymi potencjał rozwoju kategorii wina w sklepach Żabka i Freshmarket. Naszym celem jest zwiększenie sprzedaży w segmencie win do 15 złotych i zaproponowanie aktywnym zawodowo Polakom, którzy odwiedzają nasze sklepy, dobrych jakościowo win, blisko miejsca zamieszkania. Dysponujemy bardzo dobrymi markami win, dostępnymi na wyłączność jedynie w naszych placówkach. Jesteśmy w stanie zapewnić klientom wysoką jakość w korzystnej cenie. Dodając do tego olbrzymią skalę oddziaływania naszych blisko 3 tysięcy placówek mamy silne podstawy, aby sądzić, że w niedługim czasie sklepy Żabka i Freshmarket będą kojarzone z wyjątkowymi winami, na każda okazję, w każdym miejscu Polski - mówi Jacek Roszyk, Prezes Zarządu Żabka Polska.

Żabka Polska od grudnia 2012 roku sukcesywnie wprowadza do sieci Żabka oraz Freshmarket wyselekcjonowane wina, importowane bezpośrednio od producentów. Wsparcie sprzedaży ma zapewnić również szereg szkoleń dla ajentów oraz sprzedawców, prowadzonych m.in. przez Andrzeja Strzelczyka, Mistrza Polski Sommelierów 2013, który rekomenduje firmie Żabka wina dostępne na rynku.

- Wybór marki Jack Rabbit był przemyślanym przedsięwzięciem. Braliśmy pod uwagę wyłącznie dostawców o ugruntowanej pozycji, wiarygodnych i gwarantujących stabilną jakość. Firma Accolade Wines, producent Jacka Rabbita, należy do jednej z największych firm w branży winiarskiej na świecie. Wspólnie szukaliśmy konceptu odpowiedniego na polski rynek - dodaje Jacek Roszyk.

Zdaniem Andrzeja Strzelczyka Polacy najczęściej sięgają właśnie po wina do 15-20 zł, choć średnia cena butelki z roku na rok nieznacznie wzrasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,53

  • Min

    3,43

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane