Żabka Polska atrakcyjna dla inwestorów

www.portalspozywczy.pl 23 czerwca 2015 16:34

Żabka Polska atrakcyjna dla inwestorów fot. freshmarket.pl

Żabka Polska ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Po pierwsze – unikalną skalę jeżeli chodzi o wielkość przychodów i aktywa, które mogą być sprzedane. Większe podmioty rynkowe to generalnie firmy międzynarodowe, co do których nie przewiduje się, aby były wkrótce na sprzedaż, a dodatkowo nie mają tak jednolitego modelu działania. Po drugie, wiele statystyk pokazuje, że - obok supermarketów i dyskontów - dynamiczny rozwój ma miejsce w przypadku sklepów convenience - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Piotr Grauer, dyrektor w dziale doradztwa transakcyjnego KPMG w Polsce.

Żabka konsekwentnie rozwijała się w tym segmencie, w związku z czym dla każdego inwestora chcącego silniej zaznaczyć swoją obecność w Polsce stanowi unikalne aktywo. Oczywiście sam fakt, że ktoś ma wysokie obroty oraz dużą liczbę sklepów nie jest wystarczający, aby uzyskać satysfakcjonującą cenę. Natomiast fundusz, który przed laty kupił Żabkę, będzie oczekiwał maksymalnego zwrotu z inwestycji - dodaje rozmówca.

Jego zdaniem Żabka będzie poszerzać ofertę gastronomiczno-kawiarnianą. Sieć może mocniej pomyśleć o ofercie skierowanej do takich klientów, którzy wejdą kupić kawę, herbatę, przekąskę, czy coś na ciepło. To ważny kierunek rozwoju handlu w Polsce.

 

 

Czytaj więcej na portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jack 2015-06-25 20:35:56

  A ja dziś słyszzałem że Żabka ma ogromne problemy z terminowym regulowaniem do dystrybutorów zapłaty za dostarczane towary. To skąd bierze się ta atrakcyjność?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,96

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane