Żabka przejęła lokalizacje po Jedynce

Autor: www.dlahandlu.pl 22 lipca 2014 09:32

Żabka przejęła lokalizacje po Jedynce

Jak potwierdza fundusz Mid Europa Partners, właściciel spółki Żabka Polska, sieć przejęła kilka lokalizacji rzeszowskiej Jedynki. Żabka nie ujawnia o ile sklepów chodzi. Nie komentuje również, czy sklepy po Jedynce zyskają logo Żabki czy Freshmarketu.

Już w kwietniu br. pisaliśmy, ze lokalizacje Jedynki są atrakcyjne dla Żabki, która widzi duży potencjał do rozwoju swojej sieci sklepów na Podkarpaciu. 

Przypomnijmy, o upadłość Jedynki wnioskowało sześć firm, wśród których są m.in. Zakłady Mięsne Smak Górno z Górna, Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. O upadłość układową wystąpiła sama Jedynka, później swój wniosek zmodyfikowała na likwidację majątku.

Żabka Polska w 2013 była najbardziej aktywną pod względem akwizycji firmą na rynku, przejmując sklepy sieci handlowych: Agap, Torg, PS Food, Dobry Wybór oraz Społem Zabrze. Sieć zamierza w 2014 roku otworzyć ok. 600 placówek w całej Polsce. W ciągu najbliższych 4 lat firma Żabka Polska ma zamiar otworzyć kolejnych 2 tysiące nowych sklepów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,81

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane