PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Żabka: Rośnie popularność projektu "Sklep za czynsz"

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 1 lutego 2013 10:43

1000. właścicieli sklepów niezrzeszonych zgłosiło chęć współpracy z Firmą Żabka Polska w ramach projektu „Sklep za czynsz". Co czwarty podpisał umowę i dokonał rebrandingu sklepu na Żabkę lub Freshmarket.

- W 2012 roku liczba upadłości firm handlowych wzrosła o ok. 20 proc. głównie w branży budowlanej oraz w handlu detalicznym. W czasach pogłębiającego się spowolnienia gospodarczego pojedyncze, niezrzeszone sklepy mają coraz mniejsze szanse w walce z dużymi sieciami handlowymi. Trzeba pamiętać, że w ostatnich latach wrażliwość klienta na cenę bardzo wzrosła. Dynamiczny rozwój dyskontów stawia sklepy niezależne w jeszcze gorszym położeniu. W ramach projektu „Sklep za czynsz" proponujemy dotychczasowym właścicielom sklepów spożywczych wynajem lokalu przez okres 10 lat oraz kontynuację funkcjonowania placówki pod szyldem Żabki lub Freshmarketu - mówi Julio Duarte, wiceprezes Zarządu Żabka Polska.

Żabka Polska otworzyła w 2012 roku 366 nowych sklepów Żabka oraz Freshmarket, w nadchodzącym roku planuje równie dynamiczną ekspansję i przekroczenie 3 tys. placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zorg 2013-02-04 15:10:56

  Jakoś nie wierzę by właściciele sklepów podjęli współprace z siecią żabka. Przecież ten świstek papieru zwany umowa współpracy to cyrograf podpisany z diabłem. Pozbawiony konkretów, brak odniesienia do instrukcji i wytycznych, których nie dołączono do umowy. Kary, zakaz prowadzenia działalności handlowej. Toż to sznur na szyję. Z tego co wiem sieć obecnie proponuje 5% marżę od miesięcznego obrotu sklepu a te robią średnio 100 tyś. zł miesięcznie. Gdzie tu zysk już nie mówie o kosztach bo tych jest ok 10 tyś zł Sznur na szyję!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,69

 • Śr

  6,13

 • Min

  4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane