PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Żabka weryfikuje plany inwestycyjne - powstanie nawet 9 tys. sklepów

www.portalspozywczy.pl 24 czerwca 2013 09:05

Żabka weryfikuje plany inwestycyjne - powstanie nawet 9 tys. sklepów

Z końcem zeszłego roku spółka Żabka zrewidowała swój biznesplan i zamierza zintensyfikować rozwój w Polsce. Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl docelowo na polskim rynku może powstać nawet 9 tys. sklepów, w tym 2 tys. Freshmarketów i 7 tys. Żabek.

- Pierwotnie zakładaliśmy tysiąc Freshmarketów, natomiast teraz nasze założenia wykraczają już powyżej 2 tys. - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Firma obecnie posiada 300 Freshmarketów, a do końca roku chce dobić do 400. - Docelowo chcielibyśmy otwierać około 450 sklepów w rozwoju organicznym rocznie, w tym 200 Freshmarketów i 250 Żabek - zapowiada Roszyk. Jak tłumaczy, długoterminowy cel Żabki to 7 tysięcy sklepów w całej Polsce. Tymczasem już w lipcu otwarta zostanie 3 tys. Żabka w kraju.

- To dobry czas dla firm, które mają mocne zaplecze kapitałowe, mogą otrzymać zastrzyk kapitałowy i konsolidować rynek. Wydaje nam się, że segment supermarket czy proximity supermarket jest bardzo perspektywiczny, przede wszystkim ze względu na to, że nie ma tam lidera, czy wiodących liderów. To są co do zasady sieci, których obrót w moim odczuciu nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie w okresie najbliższych 3-5 lat - ocenia Roszyk.

Jak mówi prezes Żabki, jego spółka cały czas otrzymuje propozycje przejęć. - Ten rok i przyszły będą bardzo intensywne w zakresie akwizycji na rynku polskim. Będą też bardzo istotne, jeśli chodzi o dojrzewanie właścicieli polskich do cen, które rynek jest w stanie zapłacić - tłumaczy Roszyk.

Obecnie sieci sklepów Żabka oraz Freshmarket liczą łącznie blisko 3 tys. placówek, w których znajduje zatrudnienie ok. 15 tysięcy osób. Firma otwiera placówki w bardzo korzystnych lokalizacjach, dzięki czemu niemal 8 milionów Polaków ma mniej niż 300 metrów do najbliższego sklepu Żabka lub Freshmarket. W ciągu najbliższych 5 lat firma Żabka Polska ma zamiar otworzyć kolejnych 2 tys. sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane