PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Żabka wyda w tym roku na rozwój sklepów 200 mln zł

www.portalspozywczy.pl 15 stycznia 2013 19:35

Żabka wyda w tym roku na rozwój sklepów 200 mln zł

Około 1,5 mld zł wyda spółka Żabka Polska, właściciel sieci Żabka i Freshmarket na inwestycje w rozwój sieci handlowych oraz dystrybucji.

- W 2013 r. uruchomimy ponad 400 sklepów Żabka i Freshmarket. Chcemy otworzyć po ponad 200 placówek, w każdym z tych konceptów - mówi Julio Duarte, wiceprezes Żabka Polska. - W sumie na rozwój sieci sklepów w 2013 r. wydamy ok. 200 mln zł. - dodaje.
Żabka pozyskuje nowe lokalizacje m.in. dzięki projektowi "Sklep za czynsz", który ruszył kilkanaście miesięcy temu. - Otrzymaliśmy ponad 1000 zgłoszeń w ramach naszego programu, ale nie wszystkie zgłoszone sklepy odpowiadają parametrami naszym wymaganiom, więc nie wszędzie powstaną nasze sklepy - mówi Julio Duarte.
Obecnie w ramach sieci Żabka działa125 sklepów pozyskanych w ramach programu "Sklep za czynsz". - W sumie mamy podpisanych ponad 200 umów - dodaje wiceprezes Żabka Polska.
W sumie do 2017 r. Żabka Polska wyda na inwestycje ok. 1,5 mld zł. Spółka przeznaczy te fundusze nie tylko na rozwój sieci sklepów, ale także logistyki. Do końca 2017 r. firma chce mieć na terenie Polski sześć nowoczesnych centrów dystrybucyjnych. Obecnie ma trzy: w Poznaniu, Tychach i Łodzi.
Właśnie rusza budowa czwartego magazynu pod Warszawą, która ma się zakończyć w połowie 2013 r. i kosztować ok. 20 mln zł. Nowe centrum dystrybucyjne będzie miało powierzchnię 23,5 tys. mkw.
Już wkrótce ruszy kolejna inwestycja Żabki. - Obecnie szukamy lokalizacji pod nasz kolejny magazyn, który ma powstać w okolicach Gdańska. Obiekt będzie miał powierzchnię 22-25 tys. mkw. - mówi Julio Duarte. Docelowo sieć sklepów Żabka i Freshmarket ma być obsługiwana z sześciu centrów dystrybucyjnych.
Inwestycje zostaną sfinansowane z środków własnych, a także funduszy głównego udziałowca spółki Żabka Polska funduszu Mid Europa Partners.
Obecnie sieć Żabka i Freshmarket to ok. 3000 sklepów, do końca 2017 r. ma ich być już 5 tys. Według wcześniejszych zapowiedzi grupy na polskim rynku może pojawić się nawet 7,5 tys. placówek pod wspomnianymi szyldami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane