PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Zabrze: Zamiast chronić sklepy, pomagał złodziejom w kradzieżach

Autor: policja.pl 24 października 2014 12:02

Dzięki pomocy kierownika jednej z firm ochroniarskich oraz działaniom policjantów z komisariatu II w Zabrzu rozbito grupę przestępców zajmujących się kradzieżami sklepowymi w kilku miastach. Sprawcy byli ściśle powiązani z jednym z pracowników ochrony, który pomagał im w przestępczym procederze. W sprawie tej zatrzymano już 4 osoby, które usłyszały zarzuty.

Policjantów, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, przez jednego z pracowników ochrony, powiadomił bezpośredni przełożony oraz dyrekcja sklepu. Zawiadamiający o przestępstwie mieli podejrzenia, że 38-letni pracownik współpracuje z przestępcami, zajmującymi się kradzieżami różnych towarów.
W przypadku zabrzańskiego sklepu, były to głównie drogie alkohole. Bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 38-letniego pracownika ochrony. Jak się okazało, mężczyzna od 2 lat jest zatrudniony w firmie ochrony mienia. Jak się okazało, zamiast chronić sklepy, pomagał złodziejom w kradzieżach. Wiedząc, że przestępcy są na terenie sklepu, przymykał oko na to, co robili. Ci, za jego wiedzą, ukrywali różnego rodzaju produkty, a następnie przechodzili przez kasy przez nikogo nie zatrzymywani.
Podejrzany o współudział w kradzieżach 38-letni ochroniarz przyznał się, że pracując w sklepach sieci handlowej na terenie całego województwa, współpracował z przestępcami. Z zabezpieczonych nagrań kamer przemysłowych wiadomo, że przestępcy działali także w innych miastach naszej aglomeracji, w tym między innymi w Bytomiu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kjnhhgctdr 2014-10-25 23:30:55

  DWORZYSKO R TOMASZEWSKI I SYNOWIE SP Z O O

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,69

 • Śr

  6,13

 • Min

  4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane