PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zagrożenie powodzią wpłynęło na popyt na podstawowe artykuły

Autor: dlahandlu.pl 31 maja 2010 11:15

Sklepy Społem Centrum Wrocław wyszły bez szwanku z tegorocznej powodzi. - Żadna placówka nie została zalana i nie ponieśliśmy z tego tytułu strat. Natomiast od strony handlowej odczuliśmy atmosferę zdarzeń, bo na dzień, dwa przed przyjściem fali kulminacyjnej mieszkańcy Wrocławia zaczęli na wielką skalę wykupywać wodę i pieczywo i w sklepach zaczęło brakować tych produktów - mówi serwisowi dla handlu.pl Paweł Sobański, kierownik działu obrotu towarowego i marketingu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców Centrum we Wrocławiu.

- Jeśli chodzi o ubezpieczenie to oczywiście nasze sklepy i inne obiekty są ubezpieczone na taką ewentualność - dodaje przedstawiciel wrocławskiej Spółdzielni.

Nie wszystkie placówki miały tyle szczęścia. Jak już informowaliśmy, punkt sieci euro Sklep w Wilkowie koło Kazimierza Dolnego został całkowicie
zniszczony. Do strat przyznaje się także sieć Bomi, która ma spółki dystrybucyjne m.in. na terenach zalanych - w Krakowie, Czeladzi i Wrocławiu.

Do Warty zgłoszono ponad 7,5 tys. szkód spowodowanych powodzią. Z szacunkowych danych Towarzystwa wynika, że szkody mogą przekroczyć 50 mln zł. PZU informowało, że zgłoszono 45,3 tys. szkód powodziowych na terenie całej Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane