PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zamieszanie z handlem obwoźnym w Nysie

Autor: radio.opole.pl 31 sierpnia 2015 09:37

Gmina w ramach uporządkowania miejsc handlowych chce skupić wszystkie kramy na miejskim targowisku i bocznej płycie stadionu Stali, który z nim sąsiaduje. Oznacza to przesiedlenie zarówno tzw. targu bułgarskiego, jak i handlujących starociami z placów usytuowanych przy ul. Asnyka, wzdłuż krajówki - podaje radio.opole.pl.

Radni miejscy zdecydowali uchwałą, że ci kupcy, którzy nie zechcą się przenieść na targowisko miejskie, zapłacą 50 zł za metr kwadratowy powierzchni handlowej. Zdaniem handlujących kwota jest zaporowa, a takie przetasowania nie będą służyły rozwojowi handlu.

Na miejskim targowisku i płycie stadionu obowiązywałyby symboliczne opłaty – 2 zł 50 gr, a nawet 2 zł, jeśli kupiec wcześniej zarezerwuje miejsce.

Burmistrz Kordian Kolbiarz przekonuje, że w taki sposób rozpoczyna centralizację handlu obwoźnego w Nysie, zapowiadał także kompleksowy remont i przebudowę targowiska miejskiego.

Uchwała radnych  wprowadzająca zaporowe kwoty od miejsc handlowych poza targowiskiem miejskim, ma obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane