Zatrzymano sprawcę napadów na sklepy

Autor: PAP 27 lipca 2012 13:04

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 30-latka, która w ostatnich dniach dokonał co najmniej dwóch napadów na sklepy. Napastnik za każdym razem groził ekspedientkom nożem. W jednym z napadów mężczyźnie pomagała konkubina - poinformowała PAP policja.

Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji poinformowała PAP, że do napadów doszło w tym tygodniu. "Napadu na sklep dokonano przy ulicy Grunwaldzkiej w centrum miasta, dwukrotnie też napadnięto na sklep przy ulicy Barcza w dzielnicy Nagórki" - poinformowała policjantka.

Za każdym razem napastnik grożąc ekspedientce nożem żądał pieniędzy. Gdy ekspedientka z ul. Grunwaldzkiej sprzeciwiła się wydaniu pieniędzy, napastnik ranił ją nożem.

Ponieważ sposób działania napastnika za każdym razem był podobny, funkcjonariusze podejrzewali, że sprawcą może być ta sama osoba.

"Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na wytypowanie sprawcy napadów przy Barcza. Okazał się nim 30-letni Michał O. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w jednym z napadów uczestniczyła jego konkubina - Agnieszka K. 30-latka. Kobieta już usłyszała zarzut współuczestnictwa w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia" - poinformowała Niedźwiedzka.

Według policji wszystko wskazuje na to, że Michał O. był także sprawcą napadu na sklep przy ul. Grunwaldzkiej.

Niedźwiedzka dodała, że stan zdrowia Michała O. nie pozwala na jego udział w czynnościach śledczych. "W miejscu, w którym się znajduje, przebywają także policjanci. Gdy tylko stan zdrowia na to pozwoli mężczyzna zostanie przesłuchany" - zapewniła policjantka.

Napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest karą 12 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane