PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zdaniem Penty, konsolidacja nie oznacza schyłku sklepów osiedlowych

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 15 grudnia 2011 09:07

Zdaniem Penty, konsolidacja nie oznacza schyłku sklepów osiedlowych

Rynek handlu detalicznego w Polsce znajduje się niewątpliwie w kluczowym momencie swojego rozwoju. Jego konsolidacja wydaje się być wprost niezbędna dla dalszego wzrostu i podnoszenia poziomu obsługi klienta oraz oferowania wyższego standardu usług. Motywem tych zmian będzie osiągnięcie maksimum korzyści z synergii kosztowych, zwiększania siły zakupowej, ujednolicanie rozwiązań logistycznych i technologii informatycznych - mówi Adam Jarmicki, menedżer inwestycyjny Penta Investments.

Zdaniem przedastwiciela Penty, procesy konsolidacyjne nie oznaczają jednak schyłku „sklepów osiedlowych". Wręcz przeciwnie - równolegle do rozwoju wielkich sieci, wraca zapotrzebowanie na placówki zlokalizowane „blisko" lub specjalistyczne. Sprzyja to rozwojowi modeli franczyzowych lub sieci rozproszonych - które zapewniają jednolite standardy funkcjonowania, jednocześnie wpływając na poprawę rentowności i gwarantując jakość produktów. Rozbudowanie kanałów zaopatrzenia skraca drogę między producentem a klientem, ułatwia też kwestie logistyczne.

Kolejnym, ciekawym zjawiskiem na polskim rynku FMCG jest konsolidacja dystrybutorów. Chociaż transakcja zakupu Tradisu przez Eurocash nie doszła do skutku - dała wyraźny sygnał trendów panujących w branży. W innym segmencie rynku podobny proces został zainicjowany przez fundusz Penta Investments. Fuzja dwóch największych podmiotów z branży mrożonkowej, operujących w zupełnie innych częściach Polski: Iglotexu i Iglokraka oraz konsekwentna polityka dalszych akwizycji pozwoliła stworzyć największego w Polsce dystrybutora mrożonek dla branży detalicznej i HoReCa. Głównym celem konsolidacji w tym segmencie jest zwiększenie efektu skali, poprawa efektywności kosztowej i podnoszenie poziomu obsługi klientów, w szczególności procesów logistycznych i magazynowania oraz zapewnienie ogólnokrajowej obsługi zorganizowanych sieci detalicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane