Ze Społem w Piasecznie wyprowadzono pieniądze? Śledztwo w toku

Autor: nadwisla.pl 2 czerwca 2016 12:38

Prokuratura Regionalna w Warszawie kończy śledztwo w sprawie podejrzenia o niegospodarność w piaseczyńskiej Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem - czytamy na stronie nadwisla.pl.

Jak informuje Ewa Bialik, rzeczniczka prokuratury, zawiadomienie w tej sprawie jesienią złożył Ryszard Świderski, obecny szef zarządu Społem w Piasecznie. Zarzuca on swojej poprzedniczce, że zleciła w 2010 roku wyburzenie pięciu magazynów przy piaseczyńskiej ulicy Jana Pawła II za horrendalnie wysoką cenę 1,84 mln zł. Rok temu faktyczne koszty rozbiórki magazynów ocenił powołany przez Społem niezależny biegły rzeczoznawca. Według niego spółdzielnia powinna za prace zapłacić nie więcej niż 250 tys. zł.

W zawiadomieniu do prokuratury znalazł się również opis przypadku należącego do PSS sklepu Filipinka przy ul. Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Na przełomie lat 2009 i 2010 miało w nim dojść do remontu za 270 tys. zł. Nie wiadomo, czy cokolwiek zrobiono, brakuje dokumentacji powykonawczej. W każdym razie efektów remontu nie było widać wiosną 2013 roku. Wtedy wynajęty przez Społem biegły wyceniał pawilon handlowy przed jego sprzedażą. Okazało się, że sklep jest warty... niespełna 30 tys. zł. I za tyle PSS go zbyła.

Ewa Bialik zapowiada, że śledztwo zakończy się najprawdopodobniej w połowie lipca. Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów. 

Więcej na nadwisla.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,67

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane